Хеттрик на Ибрахимович прати ПСЖ на финал (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен продължава да мечтае за домашен требъл и за общо четири трофея през този сезон, след като срази с 4:1 на „Парк де Пренс“ отбора на Сент Етиен, за да се класира на финала в турнира за Купата на Франция.

Златан Ибрахимович откри резултата от дузпа в 21-ата минута, но само седем по-късно гостите изравниха чрез Ромен Хамума. Езикиел Лавеци с много красив удар с глава в 61-ата минута се възползва от добро центриране на Хавиер Пасторе, за да възстанови аванса на парижани.

Ибрахимович в 81-ата и 92-ата минута се разписа още два пъти, за да оформи хеттрика си и да подпечата убедителната победа на Пари Сен Жермен, който към този момент от сезона вече започва да затвърждава превъзходството си във Франция.

Златан Ибрахимович пък вече има 102 гола с екипа на френския шампион във всички турнири, а само срещу Сент Етиен те са вече 13 – неговата любима „жертва“.

Тимът е лидер в първенството, очаква Барселона на 1/4-финал в Шампионска лига, а в събота му предстои финал в турнира за Купата на лигата срещу Бастия.

Възпитаниците на Лоран Блан имат всички шансове да затвърдят господството си поне на домашна почва, макар кадровите им проблеми да за изключително сериозни. Давид Луиз е аут за един месец, а Тиаго Мота – за десетина дни, което ще провокира рокади в състава на столичани за предстоящите сериозни мачове.

На финала за Купата на Франция ПСЖ ще се изправи срещу Оскер, който във вторник спечели с 1:0 домакинството си на Гингам.