Хеттрик на Гризман осигури разгром на Атлетико

Хеттрик на френския национал Антоан Гризман позволи на испанския шампион Атлетико (Мадрид) да осъществи зрелищен обрат от 0:1 до 4:1 през второто полувреме на визитата си на Атлетик (Билбао) и да изпрати с победа една от най-успешните години в историята си.

„Дюшекчиите“ изоставаха в резултата след безцветна продукция през първото полувреме, но след почивката избухнаха с цели четири безответни гола, три от които дело на попълнението от лятото Гризман.

Атлетико (Мадрид) е на трето място в класирането с актив от 35 точки – 3 по-малко от втория Барселона и 4 по-малко от Реал Мадрид, който още не е изиграл двубоя си от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион заради участието си тази седмица на Световното клубно първенство в Мароко. Атлетик е 11-ти с 19 точки.

Микел Рико в 17-ата минута с глава се извиси в наказателното поле на гостите и засече в мрежата центриране на Микел Сусаета – така баските поведоха с прийома, който е сред най-често използваните от отбора на Диего Симеоне, а именно статичните положения.

Великолепна акция на Атлетико в самото начало на второто полувреме обаче възстанови равенството, като Франсиско Хуантран бе намерен на фланга и успя с отлично центриране успоредно на голлинията да намери на далечна греда непокрития Гризман, който реализира първия си гол в мача – 1:1.

В 53-ата минута Сан Хосе получи жълт картон за нарушение в наказателното поле, а Раул Гарсия не сбърка от отсъдената дузпа и осъществи пълен обрат в полза на гостите от Мадрид.

След това Гризман пое нещата в свои ръце и се разписа още два пъти – в 73-ата минута след пас на Габи Фернандес и в 81-ата след подаване на Гарсия, за да оформи крайното 1:4 в полза на Атлетико. Най-убедителният успех на „дюшекчиите“ този сезон е 5:0 над Малмьо в Шампионска лига, когато Марио Манджукич наниза хеттрик, като любопитното е, че тогава отново след почивката бяха реализирани цели четири попадения.