Хеттрик на Дестро прекрати 19 години суша за Рома

Рома продължава силното си представяне напоследък, като отборът стигна до първа победа от 19 години насам над Каляри в Сардиния, печелейки с 3:1 гостуването си в мач от 32-ия кръг на Серия А.

Героят за „вълците” се казва Матиа Дестро, който отбеляза и двете попадения за успеха над борещия се да не изпадне тим. Първият му гол падна след комбинация с Жервиньо в 32’, а след това в 56’ отново той беше точен, останал сам срещу вратаря.

18 минути преди края той оформи и първия си хеттрик за Рома, а крайното 1:3 бе оформено от Пиния от дузпа минута преди края.

Благодарение на успеха си възпитаниците на Руди Гарсия скъсиха дистанцията си от лидера Ювентус на 5 точки, като имат 76 точки в своя актив. В същото време Рома е с 12 пункта пред Наполи, който има тежко гостуване на Парма тази вечер.

Въпреки загубата Каляри все още е в добра позиция за оцеляване, като отборът е с 32 точки на 15-о място – 7 точки повече от първия тим в зоната на изпадащите Ливорно.

Домакините имаха първата възможност в мача, като Пиния успя да засече центриране на Десена, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Нене пък стреля от пряк свободен удар, но и той беше неточен.

Въпреки по-силното начало обаче Каляри изостана в резултата в 32’ с първата опасност пред вратата на Аврамов. Матия Дестро почна и завърши атака на Рома, след като размени пасове с Жервиньо и с хубав удар преодоля съпротивата на вратаря – 0:1.

До края на полувремето най-интересното положение беше в наказателното поле на „вълците”, където домакините имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Кастан срещу. Дузпа обаче не последва – 0:1 на почивката.

През второто полувреме Рома бетонира победата си, след като Матия Дестро беше изведен от Пянич сам срещу вратаря, на националът нямаше проблем с преодоляването на стража на домакините в 56’.

В 73’ Дестро оформи и първия си хеттрик, след като Флоренци го намери в наказателното поле, а нападателят с хладнокръвие вкара за 3:0. В самия край на двубоя домакините получиха право да изпуснат дузпа и с удар в средата Пиния вкара почетното попадение за Каляри.