Хеттрик на Адуриц доближи Атлетик до ШЛ

снимка: athletic-club.net

Ариц Адурис записа хеттрик за победата на Атлетик (Билбао) с 4:0 над Гранада в среща от 26-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Баските се справиха с лекота със своя съперник и ще останат на четвъртото място в Примера дивисион, водейки с цели десет точки срещу преследвачите Виляреал и Реал Сосиедад в битката за последната квота за Шампионската лига.

Адуриц даде аванс на Атлетик още в шестата минута на срещата на "Сан Мамес, след като засече с глава центриране на Маркел Сусаета.

Той добави второто попадение с далече удар в 18-та минута, а в 72-та се разписа от дузпа. Карлос Гурпеги пък направи триумфа на баските пълен в 80-та минута, след като вкара с воле при удар извън наказателното поле на гостите.

"Радвам се, че успяхме да запишем нова победа. Трябва да правим това всяка седмица, ако искаме да останем в челото на класирането.

Има още много мачове до края и ще бъде трудно, защото в битката за мястото ни има и други силни отбори. Ние обаче ще дадем всичко, за да бъдем четвърти в края на сезона", каза Адуриц след мача, цитиран от БТА.

Ath Bilbao Vs Granada 4-0by niv131