Херта най-накрая спечели у дома

снимка: herthabsc.de

Херта (Берлин) най-после позна вкуса на домакинската победа, след като през много обрати спечели с 3:2 над Вердер (Бремен) в първа среща от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Победата изкачи столичани на 6-о място в класирането с 25 точки, колкото има и намиращият се пред тях Волфсбург.

Вердер е на 14-а позиция с 16 точки. Колумбийският национал Адриан Рамос вкара два гола за Херта при първата победа на собствен терен от 19-и октомври насам. Нилс Петерсен откри за гостите още в 15-ата минута след подаване на Аарън Хънт.

Рамос обаче изравни само две минути по-късно от дузпа, отсъдена заради събаряне на Пер Скелбрейд от Теодор Гебре Селасие.

Двата отбора си размениха по още един гол до почивката, като в 26-ата минута Рамос направи 2:1 след асистенция на силно игралия в този мач Скелбрейд. В 32-ата обаче гостите стигнаха до 2:2, като точен беше Хънт, този пък Петерсен върнал му жеста с асистенция.

Три минути след началото на второто полувреме бразилецът Рони осигури победата на Херта, вкарвайки при добавка. Вратарят на Вердер Рафаел Волф най-напред отби удара на на бразилеца, но никой не изтича да изчисти топката и той я довкара.

"Резултатът е добър, даже много добър след три поредни домакински неуспешни мача. Но начинът, по който се разви тази среща, не ми харесва.

Все пак трябва да се радваме на точките", коментира холандският треньор на берлинчани Йос Лухукай, цитиран от БТА.