Херта и Хановер поделиха точките

С гол на бразилския полузащитник Рони Херта спечели точка при гостуването на Хановер в първия мач от осмия кръг на футболното първенство на Германия.

Срещата завърши 1:1. Рони се появи като резерва в 80-а минута, а секунди по-късно се разписа след точно изпълнение на пряк свободен удар.

Домакините откриха резултата в 23-а минута с попадение на Кристиан Шулц. Анис Бен-Хатира уцели греда за Херта, а Адриан Рамос също пропусна от чиста позиция.

Хановер губи точки у дома за пръв път от началото на сезона след четири поредни победи. Домакините получиха и друга лоша новина, след като Дидие Я Конан получи контузия и бе заменен на почивката.

Хановер остава на 4-о място в класирането с 13 точки, а Херта е на пета позиция с 12 точки.

Байер Леверкузен е домакин на шампиона Байерн (Мюнхен) по-късно днес, а Борусия Дортмунд гостува на Борусия Мьонхенгладбах, посочва БТА.