Харакири за Левски във Вечно дерби с 6 червени картона

Левски продължи с безобразното си представяне, а Станислав Ангелов се превърна в антигерой за „сините”, след като си изкара червен картон и подари дузпа на ЦСКА, а Емил Гъргоров донесе победата на „червените” във Вечното дерби на „Васил Левски” днес.

Още в 29’ Борис Галчев си изкара глупав червен картон заради две груби нарушения и Левски с човек повече натисна, но Райс М’Боли запази равенството до решаващия момент в срещата, дошъл в 68’.

Тогава капитанът на Левски Станислав Ангелов извърши нарушение срещу Тони Силва в наказателното поле и си заслужи втори жълт картон – дузпа и 1:0 за ЦСКА след точен изстрел на Емил Гъргоров.

4071257

В края на мача М’Боли и Туре получиха червени картони, след като нападателят изрита в ръцете вратарят, а играчът на ЦСКА не остана длъжен и върна „жеста” на футболиста на „сините”. Мачът пък беше удължен с над 8 минути, а след неговия край и Гаджев и Косоко се сдърпаха и бяха изгонени.

За трети пореден двубой Силва е с ключов принос за победата на своите, след като стигна изпроси дузпа и червен картон само няколко минути, след като се появи на терена на мястото на слабия днес Стоянов.

4071285

Това сложи край на 27-годишната серия на ЦСКА, в която отборът не можеше да запише „дубъл” над Вечния съперник. „Червените” бяха абсолютно категорични, като спечелиха и в двата мача, а само през настоящия сезон Левски не е отбелязал на „армейците” вече над 400 минути.

Мащабната зимна селекция на Левски пък се провали за трети пореден двубой, като в 3 мача „сините” имат само 2 отбелязани гола и една спечелена точка. Това прати отборът на 6-о място с актив от едва 44 точки – на цели 7 от ЦСКА и 13 от Лудогорец, който е с мач по-малко.

На стадионът имаше не повече от 9-10 хиляди души, а в сектор „Б” имаше батални сцени, като няколко привърженика на тима бяха ранени след сблъсък с полицията. От своя страна феновете през цялото първо полувреме целеха органите на реда с всякакви предмети, включително седалки и бомбички.

Тони Силва изненадващо остана на пейката, а до него бяха още Мартин Петров и Тодор Янчев. Борис Галчев зае мястото на именника, докато Младенов предпочете Стоянов пред Силва и Петров.

4071281

В същото време Тони Здравков заложи на различна схема (4-5-1), като Нунеш, Бастос, Божинов, Крумов и Белаид направиха дебют във Вечното дерби.

Двубоят почна отлично за Левски, но Туре на два пъти не успя да намери целта. Първо той получи топката в наказателното поле, но не успя да нанесе удар останал на метри от вратата, а след това беше изведен сам срещу вратаря. Тогава ударът му мина на сантиметри от гредата.

4071280

В 6' и ЦСКА можеше да отбележи, след като Косоко засече отлично центриране на Гъргоров, но топката мина встрани от вратата. Минута по-късно отново Туре беше изведен сам срещу вратаря, но си поведе твърде дълго топката, а след това си изпроси жълт картон за симулация.

Левски продължи да играе силно и осъществи страхотна атака в 19', когато Божинов беше изведен сам в наказателното поле, но стреля много слабо и Попов догони топката и я изчисти.

4071259

Две минути по-късно "сините" можеха отново да отбележат, но М'Боли се отчете със страхотно спасяване при тежък удар на Мюлдер. При последвалия корнер защитата на ЦСКА отново "заспа", но отново вратарят се намеси решително.

ЦСКА отговори с две много добри атаки, като Стоянов и Чочев се озоваха на добри позиции, но и двамата не намериха очертанията на вратата. В 29' обаче тактиката на "червените" претърпя рязка промяна, след като с безумно грубо влизане в краката на Нунеш Галчев си изпроси втори жълт картон и заслужено беше изгонен от терена.

4071284

В следващите минути 26-кратните шампиони осъществиха натиск, който доведе до два хубави удара на Бастос и Гаджев, но М'Боли продължи с добрата си игра и, въпреки че показа колебание при една ситуация в края на полувремето, не беше пробит от "синята" атака - 0:0 на полувремето.

4071283

Втората част почна далеч от класата на първото полувреме, след като играта беше изключително накъсана, а положенията пред двете врати липсваха. Обстановката беше нажежена от Станислав Ангелов, който за 5 минути се превърна в грешник за Левски.

Първо, заради реплика срещу съдията той си спечели жълт картон, а в 68' фаулира току-що влезлия Тони Силва в наказателното поле - дузпа и червен картон за капитана. Емил Гъргоров пък беше точен за 1:0 в 69'. Левски можеше да върне равенството минути по-късно, но М'Боли спаси удар на Туре.

В края на мача и Макриев, и Генков се появиха на терена, но натискът на Левски не доведе до нищо. В 94' пък се стигна до много грозна сцена - М'Боли хвана топката и Туре го изрита в ръцете. Вратарят не остана длъжен и също удари нападателя, а двамата получиха червени картони.

Апостол Попов застана на вратата, но и това не помогна на Левски.