Хановер скърши крилата на Борусия (Мьонхенгладбах)

Хановер 96 се наложи над Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 в последната среща от днешната програма в Бундеслигата.

Гостите пропуснаха да се изкачат на 3-а позиция в класирането, а сега остават 5-и с 33 точки. Начело е Байерн с 50, а 3-ите Борусия (Дортмунд) имат 36, уточнява БТА.

Мачът беше равностоен до почивката и домакините трудно намираха точния ритъм, от което не се възползваха футболистите от Мьонхенгладбах. Но в 57-ата минута Артьомс Рудневс откри резултата с гол с глава, след като засече центриране на унгареца Саболч Хущи.

В 82-ата минута Маме Бирам Диуф също се разписа с глава за 2:0, като отново асистира Хущи. 6 минути преди края на мача гостите върнаха надеждите си след гол на Пениел Млапа, отново с глава.

Опитите им да стигнат до равенство поне не бяха удачни и в последната минута Диуф вкара своя втори гол в мача, оползотворявайки асистенция на Ян Шлаудраф.

С този успех Хановер размени местата си с Хофенхайм и в момента е на 10-о място с 24 точки.