Хамилтън запази интригата за титлата във водовъртежа на Интерлагос (СНИМКИ + ВИДЕО)

Трикратният световен шампион Люис Хамилтън успя да запази интригата във Формула 1 до последното състезание. Британецът спечели Гран при на Бразилия. Въпреки тежкото 3-часово състезание Люис успя да покаже хладнокръвие и класа и вдигна победоносно ръце. Катастрофи и два пъти спиране на състезанието пък позволиха на феновете да се насладят на истонско зрелище под зверския дъжд в Сао Пауло. Втори на "Интерлогос" финишира съотборникът на Хамилтън - Нико Розберг. Разликата между двамата е намалена до 12 точки в полза на Нико. Всичко ще се реши на 27 ноември в Абу Даби.

Състезанието започна с 10 минутно закъснение.

Едва в 7-ата обиколка колата за сигурност се прибра, а Люис Хамилтън успя да заблуди пилотите зад себе си кога точно ще настъпи газта докрай.

11 обиколкi се зaвъртя Фетел но остана в надпреварата. Няколко обиколки по-късно Маркус Ериксон (“Заубер”) също катастрофира и приключи надпреварата. Той остави предното си крило на средата на пистата, а той спря на пътя за влизане в бокса. Даниел Рикардо едва не го отнесе, но реагира добре и се разминаха със сериозен инцидент. В 21 обиколка ферарито на Кими Райконен се завъртя много опасно, удари се няколко пъти и приключи надпреварата. Тогава организаторите решиха да прекратят състезанието за няколко минути. Тъй като колата на Райконен остана на старт-финалната права. Подновяването на състезанието стана след един час от началото му.

Джолиън Палмър удари своето Рено в автомобила на Даниил Квят (Торо Росо), след като руснакът в последния момент видя автомобил пред себе си във водния спрей и намали рязко.

Макар Люис Хамилтън да искаше състезанието да бъде подновено, в 28-ата обиколка стюардите за втори път развяха червените флагове заради усилващия се дъжд. Така се започна с чакането на решението дали надпреварата ще бъде подновена. В крайна сметка след поредната пауза от около 30 минути състезанието тръгна и пак имаше кола за сигурност, която да поведе колоната за неопределен период от време.

В 32-ата обиколка Макс Верстапен притисна Розберг и го изпревари зрелищно. Нико не се даде, но по всичко изглеждаше, че няма как да се справи с холандеца. В 39-ата обиколка, Верстапен бе на крачка от това да се сбогува със състезанието в същия заявой, в който Ериксон отпадна. Холандецът се завъртя по сходен начин, но намери начин да контролира колата си и възстанови движението си по пистата. Розберг го настигна и пробва изпреварване, което беше безуспешно.

В 48-ата обиколка най-тъжното за феновете по трибуните стана факт. Техният любимце Фелипе Маса катастрофира в предпазната ограда. Така той не можа да финишира в последното Гран при на Бразилия за него. Маса се разходи с бразилското знаме по пистата и поздрави верните си фенове. Фелипе не се сдържа и пусна някоя друга сълза.

4161919

Нова катастрофата прати Розберг на второто място. Колата за сигурност излезе на пистата, а Верстапен бе в бокса да сменя гуми, което го остави дори извън топ 10. Един по един Макс започна да изпреварва своите конкуренти. Обиколка преди края стигна до третото място.