Хамес Родригес е голмайстор на Световно първенство 2014

снимка: БТА/XINHUA

Колумбийската звезда и съотборник на Димитър Бербатов в Монако – Хамес Родригес – стана голмайстор номер 1 на Световното първенство 2014 в Бразилия с 6 гола на сметката си, въпреки че „лос кафетерос“ отпаднаха на четвъртфиналите.

Хамес се разписа във всеки един от петте двубоя, които изигра на Мондиал 2014, като на осминафиналите срещу Уругвай собственоръчно донесе победата с 2:0, а първото му попадение е фаворит за най-красиво в целия турнир.

Родригес стана едва четвъртият футболист в историята, разписвал се във всеки един от първите пет двубоя от програмата на Световното по футболРивалдо го направи с екипа на Бразилия през 2002-ра година, с което и помогна на тима си да стигне до 5-ата световна титла.

Легендарните Жуст Фонтен и Жаирзиньо са единствените футболисти с голове във всеки един от първите шест мача на Мондиали – съответно за Франция на Световно първенство по футбол 1958 и за Бразилия на Световно първенство по футбол 1970.

Точно както не е изненадващо, че носителят на „Златната топка“ за най-добър играч на Мондиала не е от състава на световните шампиони – Лионел Меси – така и само веднъж в последните осем издания на световните футболни финали водещият голмайстор е бил от отбора на победителите (Роналдо през 2002-ра, също с 6 гола).