Хамбургер взе глътка въздух

снимка: hsv.de

Хакан Чалханоглу подкрепи отличното си представяне на терена с гол, а неговият Хамбургер ШФ се наложи с 2:1 над Нюрнберг и излезе от зоната на изпадащите в германското първенство по футбол.

Воденият от Мирко Сломка тим вече е на 14-о място в генералното класиране, а Нюрнберг е 15-и.

20-годишният халф стреля на няколко пъти опасно към вратата на гостите, но Рафаел Шефер беше отличен. Вратарят на Нюрнберг обаче беше безпомощен десет минути преди края, когато ударът на Чалханоглу беше отклонен от защитник и попадна в неговата мрежа.

Мике Франц се разписа за 2:0 в 86-та минута, а гостите стигнаха до почетен гол в добавеното време чрез Йосип Дърмич.

По-късно днес Айнтрахт Франкфурт посреща Фрайбург в последен мач от 25-ия кръг на Бундеслигата.