Хамбургер се изкачи над чертата

снимка: hsv.de

Хайко Вестерман отбеляза късен гол за победата на Хамбургер ШФ с 2:1 над Байер Леверкузен, благодарение на което воденият от Мирко Сломка отбор се изкачи над чертата на изпадащите от елитната дивизия на германското първенство по футбол. Хамбургер е на 15-а позиция преди оставащите мачове от 29-ия кръг, а до края на сезона в Бундеслигата остават пет уикенда.

Вестерман посрещна центриране на Денис Декерман с воле с десния крак, изпращайки топката във вратата на гостите от Леверкузен в 82-та минута. Малко по-късно Рене Адлер направи изключително важно спасяване, а тази намеса подсигури трите точки за отбора от град Хамбург, който води с една пред намиращия се в зоната за плейофи тим на Нюрнберг. С допълнителни два пункта пасив е Щутгарт, докато последното място заема Айнтрахт Брауншвайг.

"Чувстваме огромно облекчение, защото този мач беше наистина много емоционален. Радвам се, че вкарах този гол и успяхме да спечелим", каза героят за домакините Вестерман след срещата.

Хакан Чалханоглу даде аванс на Хамбургер още в четвъртата минута, но Леверкузен беше близо до спечелването на точка след изравнителното попадение на Юлиян Брандт в 58-та.

"Аспирините" обаче не успяха да стигнат до равенството и останаха четвърти в Бундеслигата, с големи шансове да загубят мястото си в Шампионската лига още днес от Волфсбург или Борусия Мьонхенгладбах.