Хамбургер с равенство в първия плейоф за оставане

Хамбургер направи равенство 0:0 като домакин срещу втородивизионния Гройтер Фюрт в първия мач от плейофите за оставане в първа Бундеслига на Германия.

Домакините, които имаха подкрепата на повече от 57 хиляди запалянковци, не успяха да пречупят защитата на Фюрт.

Гостите имаха шанс първи да открият резултата, когато удар на Илир Аземи беше спасен от вратаря Ярослав Дробни, заменил Рене Адлер, който се контузи по време на загрявката преди мача.

В края на първата част удар на Хакан Калханоглу от домакините излезе в аут. Седем минути след началото на второто полувреме Никола Джурджич пропусна да донесе успеха в полза на Гройтер Фюрт от чиста позиция.

Отборът от Хамбург отговори с опасни положения, пропуснати от нападателя Пиер Ласога. Бившият европейски клубен шампион Хамбургер е единственият отбор, който не е изпадал след 1963-а година, когато е създадена Бундеслигата.

Домакините непрекъснато са във футболния елит на Германия през последните 50 години и 265 дни. Двубоят-реванш между двата отбора е в неделя. Нюрнберг и Айнтрахт Брауншвайг вече изпаднаха от първа дивизия, а промоция спечелиха Кьолн и Падерборн.