Хамбургер продължи към 1/8-финалите след 1:0 над НЕК

снимка: daylife.com

Лидерът в Бундеслигата Хамбургер продължи към 1/8-финалите на турнира за Купата на УЕФА, след успех с 1:0 над холандския НЕК Ниймеген и общ резултат 4:0 от двата мача.

Единственото попадение в срещата отбеляза Ивица Олич още в 9-тата минута на срещата. Хърватинът получи подаване от Давид Яролим и след изстрел с левия крак простреля вратаря на гостите Бабос. До края на полувремето и двата отбора пропуснаха по няколко шанса за гол, като Янсен и отново Олич застрашиха вратата на гостите, а Ел Кабир удари гредата зад Франк Рост.

През втората част отново се стигна до някои опасности пред двете врати, като Матийсен имаше шанс да удвои за Хамбургер, а Ворм не беше точен за холандците. В 85-тата минута отново Ворм имаше шанса да огорчи Рост, но и той нацели гредата на домакините. Минута по-късно, греда беше записана и на актива на възпитаниците на Мартин Йол, след изстрел на влезлия като смяна през второто полувреме Гереро.

При този резултат завърши и самата среща, а немците намериха място на 1/8-финалите, където ще срещнат победителя от сблъсъка между Галатасарай и Бордо.