Хамбургер и Хофенхайм разделиха по точка

Хамбургер завърши наравно 1:1 у дома срещу Хофенхайм в мач от осмия кръг на Първа Бундеслига.

Антони Модест изведе гостите напред в резултата след четвърт час игра, но Пиер Ласога изравни 10 минути преди почивката. Пирмин Швегер асистира на Модест за първия гол в срещата, а отборът от Хамбург изравни от нищото, след грешка в халфовата линия на Толгай Арслан.

Малко преди края на първата част Рафаел ван дер Ваарт центрира от корнер, но ударът на Хайко Вестерман с глава не намери целта.

През второто полувреме Пиер Ласога от домакините и Роберто Фирмино от гостите не успяха да се разпишат и двата отбора завършиха наравно 1:1.

Хамбургер се намира на незавидното 16-о място в класирането с едва 6 точки, докато Хофенхайм заема четвъртата позиция с 14 точки.