Гуардиола напуска Байерн с дубъл и успех в дерби (ВИДЕО)

Хосеп Гуардиола напуска Байерн (Мюнхен) по най-добрия възможен начин, след като тимът му спечели Купата на Германия и осъществи домашен дубъл, и то побеждавайки големия местен противник Борусия (Дортмунд) в рекорден четвърти финал за отличието.

Грандиозният завършек на сезона в германския футбол не предложи голове на зрителите и след 120 минути игра резултатът остана 0:0, а при изпълнението на дузпи по-точни се оказаха баварците, които сгрешиха само веднъж, а Дортмунд – два пъти.

Така трофеят отива във витрината на Байерн и по този начин Гуардиола затвърди отличното впечатление с представянето си начело на клуба, поне що се отнася до домашната сцена. Мачът бе по-специален и за един от лидерите на разочарованите губещи от Дортмунд – Матс Хумелс запоследно игра с „жълто-черната“ фланелка, преди да стане поредният преминал от тима в лагера на Байерн.

В редовното време по-добрите положения бяха в актива на Баварската машина, като преди почивката Томас Мюлер и Дъглас Коста се отчетоха с много опасни, но неточни удари, а през второто полувреме два пропуска направи Роберт Левандовски.

Bayern München 0-0 Borussia Dortmund HD All...by football3live

Пиер-Емерик Обамеянг обаче можеше да спечели Купата за Дортмунд в 85-ата минута, когато бе намерен отлично от Марко Ройс, но разочарова с нелепо воле над очертанията на вртатата.

При изпълнението на дузпи за Байерн сбърка Джошуа Кимих, но преди него това беше бяха направили Свен Бендер и Сократис Папастатопулос за Дортмунд. Така решителният пети изстрел от бялата точка на Дъглас Коста се оказа и триумфален за баварците.

All Penalties HD - Bayern Munich 4-3 Borussia...by LiG2Fr