Гуардиола: Ключът към успеха е да държим топката

Старши треньорът на Байерн (Мюнхен) Хосеп Гуаридола за пореден път защити философията си за футбола, като подчерта многократно, че притежанието на топката е ключът към успеха в даден двубой, особено срещу класен съперник като Арсенал.

Месут Йозил пропусна да отбележи от дузпа в първия четвърт час от осминафинала в Шампионската лига на „Емиратс“, а червеният картон на вратаря на домакините Войчех Шчесни предопредели крайния изход от срещата.

Тони Кроос и Томас Мюлер реализираха попаденията за победата с 2:0 на баварците, но Гуардиола припомни какво се случи на „Алианц Арена“ миналата година, когато също Байерн бе спечелил комфортно в първия мач, но страдаше в реванша.

„За да играеш добре, трябва да държиш топката. Ако не разиграваш, ще изпитваш трудности на терена, което ни се случи през първите 15-ина минути. Губехме прекалено лесно и когато това се случва срещу отбор като Арсенал, неприятностите са сигурни“, призна Гуардиола.

„След изпуснатата дузпа възстановихме притежанието на топката, а вече с човек по-малко на Арсенал не им беше лесно. Добре е, че демонстрирахме търпение и се държахме добре до края на срещата.

Видяхме днес, че всичко зависи от притежанието на топката, трябваше да се борим повече за нея в началото на срещата. В първите 15-ина минути Арсенал игра великолепно, а ние имахме късмет, но пък нашият вратар показа на всички, че е от световна класа. След нашата дузпа всичко се промени, но не ни беше лесно да играем срещу деветима души, които са около наказателното си поле.

Играл съм тук два пъти с Барселона и въпреки че сме играли добре, така и не успях да победя. Все пак, Арсенал е сред най-добрите отбори в Англия, имат страхотни играчи, така че рецептата за успех бе да притежаваме топката.

Байерн страдаше в реванша миналата година, след като постигна подобен добър резултат тук, така че не трябва да се разсейваме и да изпускаме инициативата, иначе ще бъдем елиминирани – съвсем просто е“, каза още Гуардиола.