Грозни сцени и съдийска аванта класираха ЦСКА Москва за топ 4 в Евролигата (ВИДЕО)

ЦСКА Москва се класира във Топ 4 на Евролигара по баскет след мега драма в Испания срещу Баскония. Московчани се наложиха с 90:88 и са втория тим след Фенербахче, който е сигурен за участието в последната фаза на най-комерсиалния турнир с оранжевата топка на Стария континент. ЦСКА спечели четвъртфиналната серия с 3-0 победи.

Отново обаче съдиите бяха основни действащи лица за успеха на ЦСКА. Всички спорни отсъждания бяха в полза ма московския гранд. В първите две срещи в Русия също имаше грешки, които наклониха везните към ЦСКА, за две минимални победи, което е повече от скандално.

На два пъти в мача в Испания реферите трябваше да се намесват и да разтървават играчите, които за малко да стигнат до бой.

Двубоят бе много равностоен през цялото време, като Баскония пропусна няколко отлични възможности да вземе добра преднина. Топреализаторите на тима Шейн Ларкин и Родриг Бобуа обаче разочароваха много, като вторият завърши едва с 4 точки и излезе в последните важни минути с пет фаула.

Ларкин имаше две точки до финалните моменти, в които наниза бързи тройки и върна Баскония в мача, след като ЦСКА се откъсна за първи път с по-сериозен аванс.

Испанците бяха само на две точки зад съперника, а руският тим направи грешки в последните 5 секунди, с които даде шанс за последен победен изстрел на домакините.

Адам Ханга обаче го пропусна, а реферите като че ли пропуснаха да видят нарушение срещу него на Кайл Хайнс, за да си тръгне ЦСКА с победата от Витория.

Кори Хигинс изигра силен мач за гостите с 21 точки, а 19 за Баскония реализира Торнике Шенгелия. Във Финалната четворка ЦСКА чака Олимпиакос или Ефес, а Фенербахче - реал Мадрид или Дарушафака. Турнирът е в Истанбул от 19 до 21 май.