"Грънчарите" не се дадоха на Юнайтед

снимка: фейсбук

Манчестър Юнайтед допусна за сефте през сезона не взе 3 точки в първенството, след като завърши 2:2 при гостуването на Стоук. Двете попадения бяха първите, които отборът на Моуриньо допуска във Висшата лига този сезон. Чупо-Мотинг реализира и двете попадения за домакините. Той откри резултата в 43-ата минута, но Рашфорд изравни още преди почивката. Лукаку изведе Юнайтед напред в 57-ата минута, но малко след това Чупо-Мотинг изравни.

Въпреки равенството “червените дяволи” се върнаха на първо място в класирането, но само по-добрата голова разлика ги разделя от градския съперник Манчестър Сити, който също има 10 точки след първите четири кръга.

Двата отбора започнаха двубоя помежду си във вихрено темпо. Още в първите няколко минути те създадоха няколко положения пред двете врати, като тимът на Марк Хюз имаше по-опасните положения. В четвъртата минута диагонален удар на Хесе мина покрай вратата. След това начало “червените дяволи” постепенно успокоиха мача и започнаха да се опитват да контролират събитията на терена.

Опасните атаки на домакините от Стоук обаче не спряха, но реално се стигна само до далечни изстрели на Шакири. Юнайтед организира някои добри атаки, но завършващият удар убягваше. Пол Погба опита да отбележи с пета след подаване на Лукаку, но бе блокиран от Зума. Рашфорд получи шанс да открие след пас на Байи, но Бътланд се намеси великолепно. Вратарят на Стоук трябваше отново да се намесва малко по-късно пак след удар на младия английски национал.

В края на полувремето двата отбора си размениха по едно попадение. Първо Чупо-Мотинг изведе домакините напред. Флетчър изведе Диуф по дясното крило, а той центрира и Чупо-Мотинг, който се бе измъкнал от защитата, простреля Де Хеа. Секунди по-късно Юнайтед изравни. След ъглов удар Погба стреля с глава, топката се отклони в Рашфорд и се озова в мрежата.

Второто полувреме започна на по-бавно темпо, но в 57-ата минута нещата се промениха. Джо Алън загуби топката от Дармиан, който подаде към Мхитарян. Арменецът с прекрасен пас изведе Лукаку сам срещу Бътланд. Вратарят спаси удара на белгиеца, но при добавката нямаше шансове. Лукаку отбеляза четвърти гол от началото на сезона.

Попадението накара домакините да се хвърлят в атаки. В 62-ата минута Де Хеа показа защо е считан да един от най-добрите вратари в света. Той спаси фантастично удар от воле на Хесе. При последвалия ъглов удар обаче Чупо-Мотинг изравни резултата след удар с глава. Фил Джоунс, който трябваше да пази камерунеца, се спъна и го остави непокрит.

Юнайтед имаше предимство до края, но не успя да стигне до ново попадение, пишат колегите от Спортал. В 81-ата минута Лукаку пропусна добра възможност след центриране на Валенсия. Белгиецът изпълни и пряк свободен удар от прекрасна позиция в самия край, но стреля в стената. В заключителните секунди рикошет в Зума можеше да донесе победата на гостите, но Бътланд се намеси отлично.