Гришо ще бори традицията срещу янки в Индиън Уелс

Следващият опонент на нашия Григор Димитров на турнира в Индиън Уелс ще бъде представител на домакините. Става дума за Джак Сок, който с екласира за третия кръг след успех на  Лаасконен с 6:3, 0:6, 6:4.

Поставеният под №17 в схемата Сок загуби сет на нула, но в крайна сметка триумфира. Американецът наниза 5 аса и направи 5 двойни грешки по време на мача, който продължи час и 40 минути.

До момента Григор и Сок са се срещали три пъти, а американецът води с 2:1 победи. През 2014 година на 1/4-финал в Стокхолм българинът спечели с 5:7, 6:4, 6:3, след което не успя да вземе сет от неудобния си противник на Ролан Гарос 2015. Малко по-късно през същия сезон Сок го победи и на канадския Мастърс.

Все още не е ясно кога ще се играе срещата от 1/8-финалите между българина и американеца в Индиън Уелс.