Гришо се срина срещу испанец на старта в Монреал

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите "Maстърс" в Монреал. 22-годишният хасковлия допусна поражение от намиращия се в чудесна форма Марсел Гранойерс, напускайки надпреварата след загуба с 4:6, 4:6.

Така намиращият се под номер 36 в света испанецът записа втора победа от общо два мача с българина, лишавайки го от възможността да си уреди мач с Анди Мъри във втория кръг.

Марсел Гранойерс, който само преди три дни триумфира с титлата в Кицбюел, показа по-здрави нерви от Димитров и успя да реализира повече от възможностите си за пробив, което се оказа решаващо за крайния изход на двубоя.

Григор Димитров бе на другия полюс - той допускаше много грешки и в един момент сякаш рухна психически. Българинът имаше цели осем възможности за пробив в мача, но реализира едва една. Нещо повече - в два от случаите Гришо повеждаше с по 40:0, а от своя страна - два от общо трите пробива на испанеца дойдоха след двойни грешки на първата ни ракета.

Гришо започна вихрено срещата, реализирайки три аса в първия си сервис гейм, а след това поведе с 40:0 в подаването на Гранойерс, но испанецът не само, че се измъкна, но не даде нова точка на съперника си. При 2:2 Гранойерс стигна до точка за пробив и веднага се възползва, но Димитров върна пробива още в следващия гейм за 3:3.

В седмия гейм испанецът отново стигна до брейкбол, спечелен след двойна грешка на Григор и До края на сета печелеше уверено подаванията си, затваряйки го с 6:4.

Втората част също започна с агресивна игра и от двамата тенисисти. Григор Димитров стигна до брейкбол още при първото подаване на съперника си, но отново го пропусна, а в следващия гейм същото стори и Гранойерс.

При 3:4 българинът поведе с 40:0 и имаше страхотна възможност за решаващ пробив, но отново не съумя да се възползва от предоставилите му се шансове. От този момент нататък Гришо явно рухна психически, защото до края на мача така и не успя да намери противодействие срещу Гранойерс, който нанесе своя удар при 4:4 - след пробив, дошъл след двойна грешка на Димитров. Ръката на испанеца не трепна и той спокойно взе подаването си, затваряйки сета с 6:4, а с това и мача.