Гришо пак с провал, загуби шести пореден мач

Пропадането в бездната за Григор Димитров продължава. Той яде пердах и в Лондон, където записа шеста поредна загуба. Българският тенисист загуби с 6:7 (6), 6:4, 3:6 от сърбина Янко Типсаревич първия кръг на турнира в "Куинс" с награден фонд 1,8 милиона евро.

Хасковлията, който спечели титлата през 2014 г. и противникът му стигнаха до тайбрек, след като не успяха да се пробият. Типсаревич обаче взе дългия гейм и сета след 8:6 точки.

Григор проби в първия гейм на втората част, което бе достатъчно да я спечели с 6:4.

В третия сет Типсаревич успя да осъществи пробив за 1:3, като не изпусна преднината си. При 3:5 Григор Димитров успя да спаси един мачбол, но при втората възможност сърбинът не сбърка и спечели срещата.

Това бе четвърти успех за Типсаревич в пет срещу българина. 31-годишният тенисист е 552-и в световната ранглиста. Той пропусна 17 месеца заради контузия и операция на ходилото.

В следващия кръг той ще играе срещу Марин Чилич (Хърватия), който победи Фелисиано Лопес (Испания) с 4:6, 6:3, 6:4.