Гришо не си повярва и бе наказан грубо от Надал

Григор Димитров загуби поредния си мач срещу Рафаел Надал - 4:6 и 1:6. Нашият топ тенисист видимо нямаше вяра в силите си и въпреки че имаше шансове в първия сет - не успя да ги оползотвори и отпадна в третия кръг на турнира в Монте Карло.

Матадора, който е властелин на клей, бе наблюдаван от своята приятелка, която се намираше в плейър бокса му. В началото срещата се развиваше под диктовката на испанеца и той дръпна набързо с 4-1 гейма. Българинът обаче изненадващо не се предаде и дори съумя да върне пробива и да изравни геймовете - 4:4. После обаче се срина и допусна загуба на частта. Още при първия си сет бол Рафа се възползва и поведе в резултата.

Във втория сет в играта на Гришо живецът липсваше тотално. Надал правеше каквото си поиска със своя примирен опонент и така логично взе частта, а с това и мача след 6:4 и 6:1.

Така стартът на нашето момче на червена настилка този сезон може донякъде да се счете за оптимистично. Той би в първите си двубои Матео Беретини и Ян-Ленард Щруф, но после за лош късмет на пътя му се изпречи непреодолимия Рафа.