Григор Димитров започва участието си на Ролан Гарос днес

снимка: grigor-dimitrov.com

Предстои страхотен ден за всички привърженици на тениса от България. Две от най-добрите български ракети Григор Димитров и Сесил Каратанчева ще започнат своето участие на Ролан Гарос днес следобед.

Тенисист №1 на България ще се изправи срещу Джак Сок в четвъртия мач на корт №1. Срещата се очаква да започне около 18:00 - 18:30 часа българско време. Сесил пък ще премери сили с Йелена Янкович в третия мач на корт №3.

Нейната среща се очаква да стартира около 16:00 -16:30 часа. Всички, които се интересуват от тези срещи, могат да следят резултатите им на официалния сайт на Ролан Гарос.

При жребия Гришо изтегли късата клечка и се озова в много тежка четвъртина на схемата заедно с Рафаел Надал и Новак Джокович. Хасковлията никога не е достигал по-далече от трети кръг в този турнир.

При победа днес Григор ще се изправи срещу победителя от мача между Пабло Карено Буста и Виктор Естрея Бургос.

Сесил Каратанчева има доста тежка задача, но ако успее да победи ще се завърне в Топ 100 на женския тенис. Победителката от срещата на българката с Янкович ще срещне тенисистката спечелила в мача между Ирина Фалкони и участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Манон Арканьоли.

Днес на кортовете в Париж ще видим и едни от най-големите имена в тениса - Новак Джокович, Рафаел Надал и Серина Уилямс. Ето и най-интересните срещи от програмата днес: