Григор Димитров прекъсна черната серия

снимка: stockholmopen.se

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на турнира в Стокхолм, след като се наложи с 6:3, 6:4 над румънския квалификант Мариуш Копил. Така 22-годишният хасковлия сложи край на неприятната се серия от четири поредни загуби и се класира за осминафиналите.

Без да блести Гришо взе своето срещу 137-ия в света Копил, като класата на българина си каза думата. Два пробива решиха изхода на първия сет, а във втория Димитров проби подаването на съперника си в десетия сет, с което грабна и победата в мача.

За място на четвъртфиналите Григор ще спори с 196-сантиметровия германец Ян-Ленард Щруф, който елиминира друг квалификант - Милош Секулич след категорична победа с 6:3, 6:0.

В момента Щруф заема 117-то място в световната ранглиста, а в досегашната си кариера има едва 14 ATP мача. Двамата с Гришо вече са се срещали - през 2010 г. на Фучърс в Дортмунд, когато българинът бие със 7:5, 7:5.

Мачът на Григор Димитров с германския гигант ще бъде в четвъртък, а точният час ще стане ясен по-късно днес, когато организаторите публикуват програмата за деня.

Гришо обаче няма да си почива, а ще излезе на корта и днес, защото започва участието си в надпреварата на двойки, където ще си партнира с Жереми Шарди.

В първия кръг българо-френският дует се изправя срещу испанците Фернандо Вердаско и Давид Мареро. Мачът е четвърти в програмата на корт №1 и ще започне след 18:00 часа българско време.