Грешникът Донарума връчи 4-а поредна Купа на Юве (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Доминацията на Ювентус в Италия няма край. Тимът е на път да завоюва 34-а титла в своята история, а късно снощи "бианконерите" взеха и 13-ата си Купа. На финала "Старата госпожа" размаза Милан с 4:0 и се добра до трофея за четвърта поредна година.

Ювентус наниза пироните в ковчега на "росонерите" през втората част с два гола на Меди Бенатия, попадение на Дъглас Коща и автогол на Никола Калинич. При головете на Коща за 2:0 и втория на Бенатия - за 3:0, вратарят на Милан Джанлуиджи Донарума допусна нелепи грешки и изпускаше топката на два пъти, за да се стигне до попаденията.

През първото полувреме двата гранда на италианския футбол бяха равностойни. Дибала бе най-активен за домакините и изпробва рефлекса на Донарума два пъти, но стражът на Милан се справи. От другата страна Сусо тества Джиджи Буфон, но той се намеси авторитетно, за да запази мрежата си суха.

Така се стигна до 56-ата минута, в която Миралем Пянич центрира от корнер, а Бенатия се измъкна в пеналта и насочи топката с глава неспасяемо в обратния ъгъл за 1:0.

Юве пое контрола в мача и само 5 минути по-късно дръпна с два гола аванс. Дъглас Коща стреля мощно извън наказателното поле, а топката отиваше в обсега на Донарума. Той обаче я изпусна и тя влетя в мрежата, за да прекърши амбициите на "росонерите".

Още само 3 минути бяха нужни на Юве съвсем да убие мечтите на тима на Дженаро Гатузо. Ново центриране от корнер доведе до грешка на Донарума. Той хвана топката, а после я изпусна пред себе си само за да позволи на Бенатия да вкара за втори път. В 76-ата пък Никола Калинич, който влезе като резерва, си отбеляза автогол, фиксирайки крайното 4:0.

Милан не е печелил Копа Италия от 2003 година насам, а предишния трофей от общо 5 за "росонерите" е през далечната 1977 г.