Гонитбата продължава: Атлетико също би, ред е на Барса (ВИДЕО)

Фантастичен гол на голямата звезда Антоан Гризман помогна на Атлетико (Мадрид) да продължи невероятната гонитба за първото място в Примера дивисион. Френският нападател отбеляза по крайно красив начин в 55-ата минута срещу Райо Вайекано с изстрел от 20-ина метра, и то само секунди след като се бе появил в игра на мястото на Оливер Торес.

Така дюшекчиите постигнаха труден успех с 2:0 над коравия тим на „светкавиците“, които няколко дни по-рано бяха затруднили до краен предел и другия претендент за титлата от Мадрид – Реал – като му поведоха с 2:0, но в крайна сметка отстъпиха с 2:3.

Испанската лига продължава традицията трите колоса, борещи се за златото, да играят в един и същи ден (обикновено събота). По-рано Реал Мадрид изтръгна трите точки на гости на Реал Сосиедад с минималното 1:0, като единственото попадение отбеляза Гарет Бейл.

Атлетико (Мадрид) съхрани някои от титулярите си за предстоящия дуел с Байерн на „Алианц Арина“, като Коке, Гризман и Фернандо Торес се появиха в игра едва след почивката, когато трябваше да се търси победен гол.

По-рано днес Байерн също остави куп ключови футболисти извън действието в Бундеслигата, но плати цена за това, защото стигна само до 1:1 като домакин на Борусия (Мьонхенгладбах) и не можа да си осигури титлата два кръга преди края.

Благодарение на успеха си над Райо Атлетико (Мадрид) вече събра 83 точки и отново изпревари големия си градски противник с 1 пункт. От 21:30 Барселона ще започне гостуването си на Бетис и при евентуална победа ще се завърне на върха (засега с 80) и ще запази статуквото между трите тима два кръга преди края на сезона.