Головата машина Игуаин помогна за поредната победа на Наполи (ВИДЕО)

Отборът на Наполи постигна 14 победа от началото на сезона, след като в среща от 21-я кръг на Серия А се наложи с 4:2 като гост над Сампдория.

След този успех неаполитанците ще запазят първата си позиция в класирането, събирайки актив от 47 точки. Вторият Интер е с 43. По-късно днес е дербито на кръга, като Рома посреща намиращия се в превъзходна форма тим на Ювентус. При победа "старата госпожа" ще изпревари играчите на Роберто Манчини и ще се доближат на две от лидера.

Гонсало Игуаин откри резултата след само 9' игра, а след още толкова Лоренцо Инзинье удвои с точно изпълнена дузпа. Хоакин Кореа върна едно попадение за домакините точно преди почивката, но 30' преди края на мача те останаха с човек по-малко след червения картон на Матиа Касани.

Секунди по-късни Марек Хамшик покачи на 3:1 и въпреки че Едер върна още едно попадение за Сампдория в 73-та минута, 10 преди края Дрис Мертенс сложи точка на спора в срещата.

В тази среща гол майсторът на Наполи Гонсало Игуаин отбеляза своя гол №21 от началото на сезона в 21 мача.

Той е единственият футболист в топ 6 първенствата на Европа, който е реализирал повече от 20 гола от началото на сезона.

Като добавка към това припомняме, че през миналия сезон топ стрелците на Серия А Лука Тони и Мауро Икарди завършиха кампанията с по 22 гола.