Голмайсторът Игуаин – играч на мача с Белгия

Нападателят на аржентинския национален отбор Гонсало Игуаин изигра най-силния си мач с фланелката на „гаучосите“ в Бразилия и класира тима си на полуфиналите на Световното първенство 2014.

С прецизен изстрел от воле в 8-ата минута острието на Наполи реализира единствения гол при победата над Белгия. След почивката пък Игуаин направи силен самостоятелен пробив през средата на противниковата защита и с красив удар уцели напречната греда, като същевременно прокара кълбото между краката на белгийския капитан Венсан Компани.

За първи път на Мондиал 2014 футболист различен от Лионел Меси получава приза за „играч на мача“ на двубои на Аржентина. Досега суперзвездата на Барселона неизменно печелеше анкетата сред феновете в официалния сайт на ФИФА и събра четири статуетки за номер 1.

4100526

С попадението си срещу Беглия Гонсало Игуаин стана четвъртият голмайстор на Аржентина на световните футболни финали – Меси има 4, Анхел ди Мария донесе победата в продълженията над Швейцария, а левият бек Маркос Рохо също е с един, отбелязан за успеха с 3:2 от груповата фаза срещу Нигерия.