Голдън Стейт с разгром над Хюстън, Къри се завърна от контузия... и пак получи травма

Действащите шампиони в НБА Голдън Стейт Уориърс се наложиха убедително над Хюстън Рокетс със 121:94 като гости в четвъртия мач от първия кръг на плейофите.

Двубоят бе напълно равностоен в първите две части, но в третата четвърт "воините" не дадоха никакви шансове на съперника си - 41:20, а в последната увеличиха преднината си на 27 точки. Най-резултатни за тима от Оукланд станаха Клей Томпсън и Андре Игуоадала, съответно с 23 и 22 точки. Стеф Къри се върна след контузия, но бе принуден да напусне игрището в края на втората четвърт, след като получи травма в коляното. Голдън Стейт водят с 3-1 в серията и се нуждаят от още една победа. Следващият мач ще се играе в Оукланд.

Сан Антонио Спърс пък се класира за втория плейофен кръг, след като победи Мемфис Гризлис със 116:95 и спечели серията с 4-0.

Напред продължава и тимът на Кливланд Кавалиърс, който в равностоен мач се наложи над Детройт Пистънс със 100:98 и също триумфира в серията си с 4-0.

Бостън Селтикс записа домакинска победа над Атланта Хоукс със 104:95 след продължение. Фантастичен мач за гостите изигра Пол Милсап, автор на 45 точки и 13 борби, които обаче не помогнаха на тима му. Резултатът в тази серия е равен - 2-2.