Голдън Стейт прати серията на Запад в решителен 7-и мач

Фаворитът за златните пръстени от НБА - Голдън Стейт Уориърс спечели двубой №6 с Хюстън Рокетс със 115:86 и така финалната серия на Запад стана 3-3 победи. Решителният мач №7 е в нощта на понеделник срещу вторник в Хюстън.

Рокетс започна мощно срещата и постоянно поддържаше преднина пред своя съперник. На почивката Уориърс изоставаха с 10 точки. През втората половина обаче се разиграха звездите Стеф Къри и Клей Томпсън. Двамата правеха каквото си поискат на игрището и Голдън Стейт стигна до фантастичен обрат, а резултатът само във второто полувреме бе впечатляващ - 64:25 за Уориърс.

Най-резултатен за победителите бе Клей Томпсън с 35 точки, Къри вкара 29, а Дюрант 23. За Хюстън Джеймс Хардън се отчете с 32, а Ерик Гордън с 19.