Голдън Стейт нанесе 4-а поредна загуба на Кавс в повторението на финала (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Голдън Стейт Уориърс удари като гост Кливланд Кавалиърс със 118:108 в повторението на финала от последните три години в НБА. Шампионите нанесоха 4-о поредно поражение на ЛеБрон Джеймс и компания, а самите те спечелиха трети пореден мач и записаха 13-а последователна победа далеч от дома.

Тимът на Тайрън Лу стартира срещата по-добре от съперника, като на почивката водеше със 7 точки. През второто полувреме обаче "воините" доказаха защо са шампиони и обърнаха с майсторска игра под двата коша и добра ефективност в стрелбата.

Кевин Дюрант наниза 32 точки за победителите, Стеф Къри добави 23, а Клей Томпсън се отчете със 17. ЛеБрон вкара 32 за домакините, а Айзея Томас - 19, но те се оказаха недостатъчни за успех на вицешампионите.

Голдън Стейт продължава да е убедителен лидер на Запад. Отборът на Стийв Кър има на сметката си 36 успеха и 9 загуби, докато играчите на Тайрън Лу са с баланс 26-17. Това им отрежда третото място в Източната конференция.