Гол в продължението утвърди Марсилия на върха

Отборът на Олимпик Марсилия записа шеста поредна победа във френската Лига 1, след като тази вечер воденият от Марсело Биелса състав спечели с 2:1 гостуването си на Каен в среща от деветия кръг.

По този начин марсилци дръпнаха с пет точки пред втория Бордо, който снощи загуби с 0:1 визитата си на Реймс.

Олимпик Марсилия има вече актив от 22 точки срещу 17 за жирондинците, докато Лил и шампионът ПСЖ следват със съответно 15 и 14 пункта.

Двубоят на "Стад Мишел д'Орнано" протече изключително драматично, имайки предвид, че четвърт час преди края двата тима не си бяха отбелязали нито един гол.

В 74' обаче марсилци откриха чрез попадение Жак Ромао, но десет минути по-късно домакините изравниха чрез Мусаву-Кинг.

По всичко изглеждаше, че Каен ще спре устрема на лидера, но буквално секунди преди края Марсилия успя да стигне до крайния успех. Андре-Пиер Жиняк се разписа след асистенция на Бенжамим Менди и по този начин утвърди бившия европейски шампион на върха в Лига 1.