Гол в края остави Бербатов и Монако в спора за титлата

Монако и Димитър Бербатов се задържаха по уникален начин в битката за титлата, след като днес у дома стигна само до 3:2 срещу Реймс в мач от 26-ия кръг на Лига 1.

Домакините повеждаха на два пъти чрез Жерман (8) и Тулалан (63), но Принс Онангу донесе точката на гостите след голове в 53' и 76'. Манди си изкара червен картон 10 минути преди края, а секудни преди края Курцава успя да отбележи за 3:2.

Димитър Бербатов отново беше пренебрегнат от Раниери и се появи чак в 80', като успя да помогне на своите, които остават на 2 точки зад лидера Пари Сент Жермен, който е с мач по-малко.

Срещата почна отлично за домакините, след като първоначалният натиск даде резултат. При центриране в 8' на Жоао Моутиньо от коренер Жермен се извиси над защитата и вкара за 1:0.

Това успокои възпитаниците на Раниери, които държаха инициативата в срещата, но Реймс пропуснаха няколко отлични положения до края на полувремето. Най-доброто се откри пред Фортес в 28', но той стреля в аут.

С това се изчерпаха и положенията през първата част, но втората започна много динамично и още в 53' равенството беше възстановено.

Принс Ониангу получи топката с гръб към вратата и след това се освободи отлчино от Абидал и Карвальо. Така той остана сам срещу вратаря и с премерен удар прати топката в мрежата - 1:1.

В 63' Жереми Тулалан се оказа герой за своите, след като получи топката на лявото крило, проби към наказателното поле и стреля силно. Жермен прескочи топката и тя влетя в долния десен ъгъл - 2:1 за тима от Княжеството.

Реймс обаче не се предаде и в 76' Принс Ониангу отново огорчи домакините, след като нова грешка в защитата го остави непокрит пред вратата и той стреля точно от 4 метра - 2:2.

В края на двубоя на терена се появи и Димитър Бербатов, но той нямаше време да промени резултата в полза на "монегаските". Те дори играха с човек повече в последните 10 минути след червен картон на Манди, което в крайна сметка донесе победата на домакините.

В добавеното време Хамес уцели гредата, а след това Курцава стигна пръв до топката и отбеляза - 3:2 за Монако.