Гол от съблекалнята срази Левски, Пирин с първа победа в А група

Отборът на Пирин поднесе изненадата на 16-я кръг в родната А група, след като победи с минималното 1:0 Левски на своя стадион "Христо Ботев".

За благоевградчани това е първа победа от началото на сезона, но въпреки това те остават на последната позиция с актив от 9 точки. В началото на сезона "орлетата" пропуснаха да поднесат поредната сензация, след като стигнаха до 0:0 на "Георги Аспарухов", като в последната минута от срещата Маркиньос пропусна дузпа.

Левски от своя страна остава лидер във временно класиране, като след днешната среща авансът им пред втория Литекс намалява на 3 точки. Към момента "сините" са с 31 пункта.

Освен първата победа за сезона, Пирин днес записа и първи успех над столичния тим от сезон 1992/1993, когато надделяха като домакини с 2:0. От тогава те са записали 15 загуби и едва две равенства.

Пирин започна шеметно срещата с попадение още в 30-ата секунда, след като Тони Костадинов подхвана солова акция в средата на терена и подаде отлично вдясно за Маркиньос. Той пък веднага центрира успоредно на голлинията и връхлитащият Мартин Тошев разстреля Боян Йоргачевич - 1:0.

Първите 20-ина минути преминаха без други чисти голови положения, като срещата бе равностойна и по никакъв начин "сините" не затрудняваха защитата на съперника си. В 21-ата минута Йоргачевич с отлично спасяване закова топката пред голлинията след акробатичен шут от около десет метра на Александър Дюлгеров.

Най-близо Левски стигна до изравняване в 25-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар топката не бе изчистена точно и Джереми де Ноойер стреля от дъгата на пеналтерията, но Красимир Костов изби. Макс Карнер засече в мрежата при добавката, но той и още двама души бяха в очевидна засада и попадението правилно бе отменено.

Едва в 42-ата минута Левски стигна до някакво по-сериозно положение, когато с хубав извеждащ пас бе намерен Божидар Краев в наказателното поле, но вратарят Костов успя да избие топката преди да се стигне до удар.

Така след силното начало на срещата полувремето завърши при резултат 1:0 и почти никакви други интересни ситуации. В 54-ата минута Де Ноойер отново бе замесен в първата хубава атака на Левски в мача, като подаде за Омар Диаби, но неговият изстрел бе избит отлично в корнер от Костов. Малко преди това Маркиньос проби отдясно, но не можа да отправи удар или да центрира. В 60-ата минута Пирин за първи път след почивката застраши Йоргачевич, но шутът на Тодор Траянов от дъгата на пеналтерията прати кълбото на два метра в аут.

В 65-ата минута Красимир Костов спаси опасен удар от дистанция на Аймен Белаид, а малко след това Де Ноойер с нов опит да шутира отдалеч се оказа крайно неточен.

До края на срещата "орлетата" рядко излизаха от собствената си половина, като Бедоя и Миланов бяха най-близко до изравняване на резултата, но в крайна сметка до гол за "сините" не се стигна и те загубиха двубоя.

Пирин: Костов; Башлиев, Сандев, С. Николов, Дюлгеров; Костадинов, Сандански; Карапетров, Маркиньос, Траянов; Тошев

Левски: Йоргачевич; Миланов, Карнер, Белаид, В. Минев; Де Ноойер, Бедоя; Прохазка, Р. Цонев, Краев; Диаби