Гол на Тевес тласна Юве към Скудетото

Шампионът на Италия Ювентус направи поредна крачка към титлата в Серия А, след като днес "бианконерите" спечелиха трудно с 1:0 визитата си на аутсайдера Катания в среща от 29-ия кръг.

Единственият гол в мача отбеляза Карлос Тевес през втората част, като двамата треньори Роландо Маран и Антонио Конте бяха изгонени по едно и също време още през първата част.

Така "старата госпожа" събра актив от 78 точки и се откъсна на 14 пункта пред втория Рома, който обаче е и с мач по-малко на сметката си. Катания пък остава на последното 20-о място с 20 точки до момента.

Антонио Конте осъществи някои ротации в своя стартов състав, дни след тежкия двубой с Фиорентина в Лига Европа. Марко Сторари започна на вратата, а Пабло Даниел Освалдо получи рядък шанс да стартира като титуляр в срещата. Карлос Тевес партнираше на италианския национал, докато Андреа Пирло, Артуро Видал и Симоне Падоин действаха в средата на терена. Стефан Лихтщайнер и Маурисио Исла стартираха на фланговете.

Пабло Бариентос и Гонсало Бергесио започнаха в атака за Юве, а Франческо Лоди действаше в близост до двамата аржентинци.

Попадение на Ювентус бе отменено поради засада още в първите четири минути, а малко след това се стигна и до грозни в Сицилия. Джоржо Киелини удари Пабло Бариентос с лакът, а в последствие и самият той бе цапардосан от Гонсало Бергесио. До показване на червени картони все пак не се стигна.

4074889

Изстрел на Фабиан Ринаудо не намери очертанията на вратата, а Андреа Пирло не бе точен от пряк-свободен удар. Монсон също застраши пазената от Марко Сторари врата, но Мартин Касерес плонжира самопожертвователно.

В 27' се стигна до комична ситуация, като двамата треньори Роландо Маран и Антонио Конте бяха изгонени по едно и също време за оспорване на ситуация. В 34' пък Пабло Освалдо направи непростим пропуск пред Андухар. Нападателят на Юве вероятно помисли, че е в засада, опитвайки неуспешно да отбележи с пета.

Резултатът в Сицилия все пак бе открит след почивката, като в 59' Карлос Тевес реализира така важния първи гол за Ювентус. Пабло Освалдо отклони една топка към аржентинеца, който напредна и с десния крак прониза сънародника си Мариано Андухар за 0:1.

4074891

До края на срещата шампионите не успяха да удвоят преднината си, но и попадението на Карлос Тевес се оказа напълно достатъчно за скъпоценните три точки. Домакините доиграха срещата и с човек по-малко, след като в 67' Гонсало Бергесио получи втори жълт картон и напусна терена.

Шест минути преди края Тевес можеше да запише и втори гол на сметката си, но нападателят на Юве не успя да намери очертанията на вратата.