Гол № 200 на Лампард помогна на Челси да се върне в тройката

Челси победи Уест Хем с 2:0 на „Стамфорд Бридж" с попадения на Франк Лампард и Еден Азар в мач от 30-ия кръг във Висшата лига.

Голът на 34-годишния английски национал беше № 200 за него със синия екип и той остана само на 2 от най-добрия голмайстор в цялата история на тима Боби Трамблинг, който има 202.

Със спечелените 3 точки Челси изпревари Тотнъм, който днес загуби от Фулъм с 0:1 като домакин и вече е трети в Пемиършип с 55 точки - 1 повече от „шпорите". Уест Хем е на 14-а позиция с 33 пункта, колкото има и 13-ият Нюкасъл.

Лондонското дерби на „Стамфорд Бридж" започна с надмощие на „сините", а временният мениджър Рафаел Бенитес за пореден път беше предпочел да постави на върха на атаката Демба Ба за сметка на сънародника си Фернандо Торес.

В 19-ата минута белгиецът Еден Азар центрира прецизно в зоната пред малкото наказателно поле и Лампард вкара с глава своя гол № 200 за клуба - 1:0 за Челси.

Домакините продължиха да са по-активният отбор на терена, но пропуски на Давид Луис, Франк Лампард и Демба Ба лишиха „сините" от нов гол още преди почивката.

Логичното се случи 5 минути след подновяването на играта, когато Хуан Мата намери Еден Азар в наказателното поле и белгиецът вкара за 2:0 с хубав удар с левия крак в долния десен ъгъл на вратата.

И след второто попадение на Челси „чуковете" не направиха нищо съществено пред вратата на домакините, а нови пропуски за "сините" направиха голмайсторите Лампард и Азар, както и Демба Ба.

Така Челси успя да спечели срещу лондонския си съперник, а трите точки позволиха на тима да излезе на 3-о място във временното класиране с точка преднина пред Тотнъм, който загуби от Фулъм с 0:1.

„Сините" имат 55 пункта, вторият Ман Сити е с 59, а убедителен лидер е Манчестър Юнайтед със 74.

В следващия кръг Челси гостува на Саутхемтън, а Уест Хем приема УБА на „Ъптън Парк".