Гълъбинов блести с гол и асистенция в Италия

Българският национал Андрей Гълъбинов се отличи с гол и асистенция при победата на Авелино с 2:0 над гостуващия Специя в мач от 38-ия кръг на втора италианска дивизия. Гълъбинов, който игра цял мач, откри резултата в 23-ата минута с 13-ия си гол за сезона.

Той беше намерен с подаване с глава от ляво от Ерос Скиавон, овладя топката и от 5 метра не даде шансове на вратаря Никола Леали.

В 31-ата минута българският нападател получи в дъгата пред пеналта и с пас в ляво изведе нахлуващия на скорост Скиавон. Той шутира по тревата, Леали изби, но при добавката от малък ъгъл Скиавон все пак направи 2:0.

С успеха Авелино се изкачи на осмо място в класирането с 55 точки. Лидер е осигурилият си промоция Палермо със 79 точки, пред Емполи с 65 точки и Латина с 61 точки.