Гийон Фернандес пристигна на "Герена", за да подпише с Левски

Холандският нападател Гийон Фернандес пристигна на стадион "Георги Аспарухов", за да подпише договор с Левски.

28-годишният бивш играч на Фейенорд, Екселсиор, АДО Ден Хааг и Цволе ще премине медицински изследвания в четвъртък, след което ще подпише със "сините".

Фернандес  беше трансферна цел на "сините" през лятото, но до сделка тогава не се стигна, защото тогава футболистът, с произход от Холандските Антили, искаше прекалено голяма заплата.

Кариерата на Гийон Фернандес започва в АДО Ден Хааг през 2008, където изкарва три години и записва 67 мача и 28 гола. След това се озовава във Фейенорд, където изкарва само 28 мача и 7 хола. През миналия сезон игра за отбора на Цволе в холандското първенство като отбеляза 10 попадения в 24 мача.

Последните попадения на нападателя са впечатляващи като има два гола за победата с 5:1 над Аякс на финала за Купата на Холандия.

С Гийон Фернандес Гонзо ще се опита да реши огромните проблеми в атака след като Валери Божинов и Валери Домовчийски не успяха да се справят на върха на нападението и това принуди Божинов да си тръгне.

По-късно нападателят преминава в редиците на тима от Ротердам, но не се задържа дълго на "Филипс Арена", прекарвайки период под наем в Цволе.

Към Фернандес интерес проявяваше и румънският гранд Стяуа (Букурещ), но изглежда, че той е предпочел офертата на Левски, което ще стане окончателно ясно след медицинските прегледи в четвъртък.