Героят Сезар: Надявам се цяла Бразилия да е с нас

Героят за Бразилия Жулио Сезар не можеше да сдържи сълзите си преди и след рулетката на дузпите срещу Чили в първия осминафинален двубой от Световното първенство 2014.

Редовното време и продълженията приключиха при равенство 1:1, като след почивката бившият вратар на Интер с великолепна намеса лиши чилийците от второ попадение при опасен удар на Чарлес Арангис.

"Ние бяхме по-добри през първото полувреме, поведохме в резултата, но чилийците бързо се върнаха в борбата. С този отбор винаги трябва да се съобразяваш.

Да представяме своята страна у дома - това е особена отговорност и особено напрежение. Надявам се, че цяла Бразилия е с нас. Аз мечтая за това.

Преди 4 години също давах интервю, но тогава плачех от мъка, а сега плача от щастие", каза стражът.

Сезар спаси изстрелите от бялата точка на Маурисио Пиния и Алексис Санчес, като имаше късмет на два пъти срещу Чили – при бомбения шут на Пиния в 119-ата минута, срещнал напречната греда, както и при последната дузпа на Гонсало Хара, който нацели страничния стълб.

Вратарят напълно заслужено бе избран за играч на мача в анкетата сред феновете на официалния сайт на ФИФА.