Героите Фалкао и Диего: Благодарим на Бог за този трофей

Голмайсторите за Атлетико Мадрид в снощния финал на Лига Европа Радамел Фалкао и Диего бяха изключително щастливи след спечеления трофей снощи.

Колумбиецът наниза два гола във вратата на Атлетик Билбао още през първото полувреме и вдигна купата за втора поредна година, а Диего довърши съперника с попадение пет минути преди края на срещата.

„Когато пристигнах в Атлетико заявих, че искам да дойда в Букурещ и да спечеля. Благодаря на Бог за този дар, благодаря на моите съотборници и на треньорите.

Посвещавам трофея първо на Господ, след това на моето семейство в Колумбия, а също така и на феновете на Атлетико", сподели нападателят пред официалния сайт на УЕФА.

С двата си гола на финала Фалкао закръгли сметката си на 12 попадения и за втора поредна година стана голмайстор на турнира.

„Играхме срещу добър съперник като Атлетик, но изиграхме почти перфектен мач. Трудно беше, но не сме си и мислели, че ще ни е леко. Искам да благодаря на Бог за тази победа", допълни Диего.

Атлетико Мадрид триумфира с втори трофей от Лига Европа в рамките на три години, след като през 2010 година надделя във финала над Фулъм с 2:1 след продължения.