Германска тийнейджърка нашамари Пиронкова в Люксембург

снимка: Guliver/Getty Images

Първата ракета на България Цветана Пиронкова претърпя поредно поражение в първи кръг през тази година, този път това се случи на турнира в Люксембург. Цвети не успя да се противопостави на 19-годишната германка Аника Бек и допусна тежка загуба с 6:2, 6:2.

Както личи и от резултата, германката, която е шампионка от Ролан Гарос при девойките, не остави никакви шансове на Пиронкова, давайки ѝ само четири гейма в мача. Срещата започна с маратонски гейм, в който Цвети не успя да задържи подаването си, а до края на частта имаше само една тенисистка на корта и това бе Аника Бек, която без проблем затвори сета с 6:2

През втората част Цвети се опита да отвърне на удара и дори поведе с 2:0 след ранен пробив, но това бе всичко за нея в мача, защото след това последваха шест поредни гейма на сметката на германската тийнейджърка и нов сет за крайното 6:2, 6:2.

Освен че регистрира ново разочароващо представяне, това поражение ще доведе и до ново изпадане на Цвети от топ 100, като през следващата седмица тя ще се срине с близо 20 позиции в ранглистата на WTA.

Надпреварата в Люксембург е предпоследна за 26-годишната пловдивчанка през този доста противоречив за нея сезон, в който до момента Пиронкова има 11 победи и цели 34 загуби, като не познава вкуса на успеха в основната схема на WTA турнир от любимата си трева на Уимбълдън през юли.

Цветана Пиронкова ще приключи годината с Турнира на шампионките, който започва на 29 октомври в зала "Арена Армеец" в София. През миналия сезон Цвети стигна до полуфиналите, а за този отново получи "уайлд кард".