Германия удържа 1:0 срещу Чили

Германия надделя над Чили с 1:0 в атрактивен и равностоен приятелски мач в Щутгарт, благодарение на гола на Марио Гьотце след малко повече от четвърт час игра.

Латиноамериканците се представиха повече от впечатляващо на „Мерцедес-Бенц Арена“, като още през първото полувреме имаха достатъчно възможности поне да изравнят резултата. Защитата на Германия действаше крайно невнимателно и в 26-ата минута най-чистата ситуация за Чили като по чудо не доведе до равенство.

Преди това в 16-ата минута Марио Гьотце откри резултата в полза на домакините, след като получи отлично подаване от Месут Йозил и от 11 метра прати кълбото в горния ъгъл – 1:0.

Иначе още в първата минута брилянтна контраатака на чилийците можеше да доведе до изненадващо попадение, но звездите им Артуро Видал и Алексис Санчес не взаимодействаха по най-ефективния начин.

Халфът на Ювентус закъсня с центрирането си към водещия реализатор на Барселона Алексис Санчес, който от своя страна не можа да засече топката и с нервни ръкопляскания изрази раздразнението си от пропиления шанс.

В 26-ата минута груба грешка в защитата на Германия позволи на Маурисио Исла да подаде необезпокоявано към Видал, който бе на 5 метра фронтално срещу вратата, но стреля изключително слабо и право в ръцете на Мануел Нойер.

Видал изпусна още две добри възможности да се разпише до края на първото полувреме, след което Чили съжаляваха за липсата си на ефективност в предни позции, а германците не застрашиха отново вратата на противника след гола на Гьотце.

Макар през второто полувреме темпото да спадна, отново Чили стигна болезнено близо до изравняването. В 61-ата минута Емануел Варгас с прекрасен изстрел от десетина метра разтресе горната греда.

Улисаните в атаки гости за малко не бяха наказани 8 минути по-късно, когато Йозил отново изведе Гьотце на чиста позиция, но вратарят Ерера притича и предотврати сигурния гол. До края на редовното време Алексис Санчес на няколко пъти не можа да се възползва от добри пасове в наказателното поле, като срещу него много добре противодействаше Пер Мертезакер.

В 83-ата минута Германия изпусна отличен шанс да приключи спора, след като шут на Андре Шюрле бе блокиран, а при добавката Бастиан Швайнщайгер видя как кълбото профучава покрай гредата след негов удар.