Георги Пеев вкара на ЦСКА (М)

Българският полузащитник Георги Пеев вкара 11-ия си гол в руското първенство, но неговият отбор Амкар Перм отстъпи с 1:3 на ЦСКА (Москва) в среща от 28-ия кръг.

С тази победа московските армейци събраха 58 точки и се изравниха с Локомотив (Москва) на 2-ото място, на точка от лидера Зенит (Санкт Петербург). Амкар е на 7-о място в класирането с 37 точки. Останалите срещи от кръга обаче предстоят.

Георги Пеев и Захари Сираков започнаха като титуляри за домакините от Перм, а заради травми не играха Благой Георгиев и Петър Занев.

В 29-ата минута Алан Дзагоев откри резултата за ЦСКА, който засече прострелно центриране на Василий Березуцки. След този гол домакините упражниха сериозен натиск и успяха да стигнат до равенството в последната минута на първата част. Максим Канунников проби и върна топката на дясно, където без проблем Пеев я пое и наказа вратаря Игор Акинфеев за 1:1.

В 55-ата минута Зоран Тошич с перфектен удар от границата на наказателното поле изведе отново гостите напред, а осем минути преди края Сейду Думбия при добавка за трети път наказа вратаря на пермчани Сергей Нарубин

. Пеев игра до 73-ата минута, след което беше заменен от Иван Соловьов. В редиците на ЦСКА в 70-ата минута на терена се появи Георги Миланов, който пък зае мястото на швейцареца Стивън Цубер.

Малко преди изравнителното попадение Георги Пеев направи чудесно подаване към от ъглов удар, но този път младият Курзеньов стреля над гредата. Бившият национал направи още една подобна акция в 6-ата минута, но този път Канунников беше изпреварен от вратаря Акинфеев.