Георги Миланов със силен мач и греда при победа на ЦСКА

Българският национал Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА (Москва) при домакинската победа с 2:1 над новака в руското първенство Арсенал (Тула) в мач от 7-ия кръг на Премиер лигата.

Роденият в Левски халф остана на терена до 92-ата минута, когато бе заменен от Дмитрий Ефремов.

Миланов създаде първото положение в мача, след като в 4-ата минута прати топката по десния диагонал съвсем близо до вратата. В 28-ата минута той проби по левия фланг и сервира топката на Дзагоев, който обаче стреля в страни. Последното му класно изпълнение беше три минути преди края, когато ударът му се отби в горната греда.

В 20-ата минута Бебрас Натхо откри резултата за ЦСКА от дузпа, която беше отсъдена заради фаул срещу Алан Дзагоев, но в 50-ата минута гостите от Тула изравниха чрез Александър Зотев. Той вкара страховит гол от около 30 метра, като прати топката в скобата на вратата, пазена от Игор Акинфеев.

Победата за домакините дойде в 78-ата минута, благодарение на финландския национал Роман Еременко-Младши, който завърши пас на Натхо.

След победата ЦСКА събра 15 точки и се изравни с 2-ия в класирането Динамо (Москва). Гостите от Тула са на последната 16-та позиция само с 1 точка.