Георги Миланов с час игра в първата контрола на ЦСКА

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Георги Миланов игра близо час за руския шампион ЦСКА Москва, който се наложи с 3:0 над Химки в първата си контролна среща преди началото на новия сезон на Премиер лигата.

Мачът беше проведен на терена на спортния комплекс "Ватутинки", намиращ се в покрайнините на столицата, информира БТА.

Старши треньорът Леонид Слуцки заложи на Миланов като титуляр в полузащитата на московчаните, с което загатна, че българският национал може да заема тази позиция и през новия сезон, в който ЦСКА ще играе в груповата фаза на Шампионската лига.

Българинът, който преди месец победи в анкетата на московчаните за най-красив гол за сезона с попадението си срещу Зенит Санкт Петербург, не успя да се отчете с асистенция или гол, но игра силно.

Бразилският нападател Витиньо, който се присъедини към ЦСКА през изминалия сезон на руското първенство с трансфер от Ботафого, отбеляза два гола за успеха. Той откри резултата в 35-та минута, след като защитник на Химки буквално му подари топката, а в 74-та се възползва от нова грешка, за да покачи на 2:0.

Бразилецът открадна отново топката от защитата на Химки само две минути преди края на редовното време и подаде на полузащитника Дмитрий Ефремов, който оформи крайния резултат.

ЦСКА стана шампион на Русия и в първия си мач от новия сезон ще играе срещу Ростов за суперкупата на страната. Двубоят е насрочен за 27 юли.