Георги Илиев донесе ценен успех на "морето" над Септември

снимка: lap.bg

Черно море се потруди, но в крайна сметка надви Септември (София) с 2:1 на "Тича" в плейоф за баражите в Лига Европа. Големият герой за "моряците" се казваше Георги Илиев, който направи пореден невероятен мач и наниза двете попадения за своя тим. Борис Галчев успя да изравни за Септември, но впоследствие Фабиано получи червен картон за игра с ръка в пеналта. От последвалата дузпа живата легенда на Черно море донесе успеха.

Реваншът в София е на 11 май от 17:30 ч., когато възпитаниците на Николай Митов ще опитат да вземат сладък реванш от "морето".

Още в 11-ата минута "моряците" създадоха първата опасна ситуация и треснаха гредата. "Зелено-белите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от доста малък ъгъл. Георги Илиев отправи странен удар, който премина през играчите на Септември и се отби в страничния стълб.

Домакините продължиха да атакуват, а Станчев отправи опасен удар и принуди Галев да се намесва. В една от редките си атака в 27-ата минута обаче Септември отговори с мощен изстрел на Борис Галчев. Капитанът на гостите стреля под горната греда, но Благой Макенджиев показа невероятен рефлекс и изби.

Така, без голове, се стигна до последната за първата част 45-а минута, в която за пореден път блесна геният на Георги Илиев. Легендарният футболист на "морето" този път не уцели гредата, а наниза невероятно попадение от пряк свободен удар. Това бе петото попадение на Илиев през настоящия сезон.

Втората част можеше да започне по перфектен начин за варненци, след като центриране на Георги Илиев намери Ради Василев, но таранът не успя да насочи подобаващо топката в мрежата на гостите.

Въпреки че Черно море контролираше двубоя, "моряците" допуснаха груба грешка в средата на терена и тя бе наказана от Септември. Борис Галчев видя сериозна пролука в отбраната на Черно море и отправи страхотен извеждащ пас за Мартин Тошев. Звездата на столичани остана сам срещу Макенджиев и майсторски матира стража за 1:1.

"Зелено-белите" бързо можеха да върнат преднината си, ако в 65-ата минута невероятен рефлекс на Валентин Галев не бе извадил топката почти от голлинията. Бившият играч на Локомотив (София) изби удар отблизо с глава на Радослав Василев. Малко по-късно пък Дани Кики направи непростим пропуск, след като изстреля топката близо до гредата от удобна позиция, благодарение на пас от Василев.

В 76-ата минута Черно море получи страхотен тласък към победата. Гостите останаха с човек по-малко, а също така "моряците" получиха дузпа. Виновникът за всичко се казваше Фабиано, който безумно игра с ръка в собственото си наказателно поле и бе изгонен. Зад бялата точка застана Георги Илиев и майсторски матира Галев за 2:1 с второто си попадение, което се оказа решаващо за изхода на срещата.