Гари с асистенция за гол на честта срещу звездите на Каталуния

Националният отбор на Каталуния се наложи с категоричното 4:1 над Кабо Верде в приятелски мач, игран на Олимпийския стадион в Барселона.

Гостите от Кабо Верде изненадващо поведоха с попадение на Джанини в 10’. Крилото на Левски Гари Родригес започна като титуляр, като направи много силен мач и се отличи с асистенцията за гола. Той бе заменен през второто полувреме, а за времето което прекара на терена блесна с още няколко силни пробива.

Радостта на Родригес и компания обаче трая малко, защото след това за по-малко от десет минути Каталуния се развихри и реши всичко в мача с три бързи гола.

4054735

Първо Серхио Гарсия изравни в 16’, засичайки отблизо центриране на Фабрегас. Само две минути по-късно отново той даде предимство на своя отбор, този път възползвайки се от чудесно подаване на Боян Къркич, който пък направи 3:1 в следващата атака на каталунците, като този път Гарсия му върна жеста с асистенция. Така само след 19 минути игра домакините, в състава на които личаха имената на осем футболисти на Барселона.

Липсваха звездите Андрес Иниеста, Виктор Валдес и Шави Ернандес, но въпреки това в състава на борещата се за независимост испанска област играеха футболисти като Сеск Фабрегас, Жерард Пике, Жорди Алба, Серхио Бускетс и Боян Къркич. Мачът бе и официален дебют за новия селекционер на Каталуния Жерард Лопес, който наследи на поста холандската легенда Йохан Кройф.

Крайното 4:1 оформи един от малкото на терена, играещ в различен клуб от Барса и Еспаньол - Ориол Риера от Осасуна в 64'.