Гари Невил и Валенсия откраднаха точка от Барселона (ВИДЕО)

Отборът на Валенсия успя да стигне до 1:1 срещу Барселона на "Местая" в мач от 14-я кръг на Примера дивисион.

Това бе първо равенство за каталунците от началото на сезона, но въпреки отва те остават лидери с 34 точки, две пред Атлетико и четири пред Реал Мадрид.

Новият треньор на "прилепите" Гари Невил изгледа срещата от трибуните, но със сигурност ще остане доволен от дебюта си начело на тима. Към момента Валенсия е на седмото място с 20 точки.

Срещата започна много добре за гостите и още в 5-та минута Неймар имаше възможност да открие резултата, след като бе изведен в наказателното поле. Ударът на бразилеца обаче премина над вратата.

Постепенно играта доста загрубя, като до 20-та минута често бе спирана заради груби нарушения. Играчи на двата тима често лежаха по терена и на няколко пъти се случваше и двата медицински щаба да излязат на "зеления килим".

В 33-та минута каталунците изпуснаха най-чистата си възможност. Луис Суарес проби от дясно в наказателното поле и опитапас към Неймар, който бе останал сам срещу вратата, но подаването на уруса прескочи съотборника му. До края на първата част гостите бяха по-добри, но така и не стигнаха до гол.

Втората част започна отново доста грубо, като в 53-та минута нещата бяха близко до това да ескалират. Суарес опита да се пребори с Доменех за една висока топка, но вместо това стражът падна лошо на гърба си и имаше нужда от лекарска помощ. Секунди по-рано уругваецът бе препънат в наказателното поле, но това не се забеляза от главния арбитър.

След около час игра резултатът бе открит. В 59-та минута Луис Суарес бе изведен добре пред наказтелното поле, като при паса останаха сериозни съмнения за засада. Все пак бившият нападател на Ливърпул пое добре топката и нахлу на скорост в наказателното поле, след което от малък ъгъл разстреля Доменех за 1:0.

Пет минути преди края на срещата, при една контраатака се стигна до изравняване на резултата. Нападателят на "прилепите" Санти Мина бе изведен в наказтелното поле от Паоло Алкасер. 19-годишният таран остана очи в очи с Браво и го разстреля за 1:1

Това попадение даде тонус на момчетата на Гари Невил и те опитаха да стигнат до победата. Данило Браво имаше възможност да обстрелва от разстояние и се възползва. Браво обаче показа добър рефлекс и улови топката.

Към момента каталунците са лидери във временното класиране, като преди изиграването на срещите, те имаха актив от 4 отчки пред втория Атлетико (Мадрид) и 6 пред вечния противник Реал.

Играчите на Луис Енрике вече са с шест поредни победи в Ла Лига и със своите 33 точки оглавяват временното класиране.

Валенсия, които от тази седмица са с нов треньор в лицето на Гари Невил, за сега са 9-ти с 19 пункта.

Гари Невил, който днес ще излгеда срещата от трибуните, е избрал да започне с Доменех, Гайа, Абденур, Адерлан, Везо, Данило, Парехо, Перес, Де Пол, Пако и Мина.

Каталунците пък ще са в състав Браво, Алвес, Пике, Масчерано, Алба, Ракитич, Бускетс, Иниеста, Меси, Неймар, Суарес.