Галатасарай надви Бешикташ в дербито на Истанбул

Галатасарай спечели с 2:1 над Бешикташ в дербито на 19-ия кръг на турското първенство и поведе с 5 точки в класирането. Отборът на Фатих Терим анонсира по-рано през деня, че е подписал договор и с Дидие Дрогба, който ще се присъедини към отбора след края на турнира за Купата на Африка.

Още в 3-ата минута Емре Чолак откри след атака на Йохан Елмандер, след което вратарят Алън Макгрегър отби удара на Юмит Булут и след него Чолак откри резултата.

След гола символичните гости опитаха да изравнят, като най-напред Хилберт, след него Олджай Шахан, а в 38-ата минута и Неджип Уйсал затрудниха вратаря Муслера. В 1-ата минута на добавеното време на първата част Галатасарай стигна до втори гол.

Селчук Инан стреля силно, топката се отби в крака на Ибрахим Тораман и се вдигна, откъдето Алберт Риера я посрещна с глава и заби втория гол. Минута след подновяването на мача, Томаш Сивок с глава след центриране на Фернандеш намали и върна интригата.

В 61-ата минута домакините останаха с десет души заради червения картон на Фелипе Мело, но Бешикташ не успя да изравни в оставащия половин час.

След края на срещата футболистите на треньора Самет Айбаба имаха претенции към рефера Толга Йозкалфа, като двама от тях дори получиха картони по пътя към съблекалнята.

По този начин Галатасарай вече има 36 точки, следван от Бешикташ и Фенербахче с по 31. На 4-о място е Анталияспор с 30, информира БТА.